laser fotona

Laser erbowo-yagowy  Er: YAG Fotona. Bardzo duża precyzja i wysoka skuteczność działania.

Zastosowanie zabiegów laserem Fotona

Laser Fotona jest najbardziej zaawansowanym systemem laserowym na świecie, to globalny lider technologii laserowych, wykorzystywanych w ginekologii, medycynie estetycznej i chirurgii.


Jest to laser o bardzo szerokim spektrum działania, który dociera do naczyń o dużej średnicy, nawet głęboko usytuowanych pod skórą. Wiązka światła skupia się w głębokiej warstwie skóry co powoduje lifting i obkurczenie włókien kolagenowych. Skóra staje się bardziej zagęszczona, sprężysta, rozświetlona, gładka i z równomiernym kolorytem.

Lifting / odmładzanie skóry – zabieg Piano (remodeling kolagenu)

Lifting Piano stosuje się, aby zagęścić, ujędrnić i odmłodzić skórę poprzez regenerację włókien kolagenowych , które są uprzednio przegrzewane wiązką lasera podczas zabiegu. Temperatura wytworzona przez wiązkę laserową pobudza skórę do produkcji kolagenu. Skóra staje się bardzie napięta i elastyczna.
Zabieg Piano można zastosować zarówno na twarz jak i różne partie ciała, tj. szyja, dekolt, dłonie, łokcie, brzuch, kolana, nogi, lub ramiona. Skóra nie łuszczy się po zabiegu.

Dla kogo polecany:

Zarówno dla osób młodych, jak i dojrzałych, chcących utrzymać skórę w dobrej kondycji. To świetne rozwiązanie, które sprawdzi się kiedy skóra zaczyna tracić jędrność, napięcie, lub gdy pojawiły się zmarszczki.

Efekty:

Silna regeneracja włókien kolagenowych, skóra jest bardziej napięta, elastyczna i gładsza. Zmarszczki spłycają się.
Proces odbudowy włókien kolagenowych może trwać nawet do pół roku. Pierwsze efekty zauważane są po około miesiącu po zabiegu i z upływem czasu narastają.

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg aby osiągnąć zamierzony efekt. W pojedynczych przypadkach zdarza się, że zabieg należy powtórzyć.

Ujędrnienie piersi, lifting piersi

Przywrócenie piersiom ich kształtu, ujędrnienie skóry. Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność a sylwetka – dawne proporcje. Piersi i pośladki stają się opadające i, nawet jeżeli nadal zachowują rozmiary proporcjonalne do ciała, ich kształt jest daleki od ideału.

Z pomocą przyjdą najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej, które oferują lifting bez skalpela. Zabiegi pozwalają wymodelować Twoją sylwetkę, podnieść i uwypuklić piersi, pośladki, brzuch, ujędrnić skórę ramion i kolan.

 

Efekty:

 • młody i świeży wygląd Twojej skóry
 • jędrność
 • odmłodzenie skóry
 • wyrównanie kolorytu
 • redukcja blizn i rozstępów

 

Dla kogo polecany:

Lifting piersi laserem Fotona jest przeznaczony dla kobiet, które nie są zadowolone z kształtu, jędrności i sprężystości swoich piersi i, które chcą poprawić wygląd swoich piersi bez użycia skalpela.

 

Zapraszamy na bezpłatną konsultację połączoną z próba laserową

Redukcja rozstępów i blizn

Zabieg ten jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z bliznami i rozstępami, znajdującymi się na każdej części ciała. Wiązka lasera FOTONA kierowana jest na bliznę lub rozstęp, w wyniku czego powstaje uszkodzenie termiczne skóry. Skóra zostaje silnie pobudzona do regeneracji, więc bezpośrednio po zabiegu jest mocno zaczerwieniona, a po kilku dniach zaczyna się złuszczać. Włókna kolagenowe zaczynają się odbudowywać, a struktura skóry poprawia się poprzez zagęszczenie.

Dla kogo polecany:

Dla osób z problemem blizn i rozstępów w każdym wieku.

Efekty:

W przypadku redukcji blizn i rozstępów potrzebna jest seria zabiegów, wykonywanych minimum co 30 dni. Efekt pojawia się stopniowo, a po każdym zabiegu widać poprawę.

Laserowe zamykanie naczynek

Zabieg polega na laserowym zamykaniu naczyń krwionośnych i usuwaniu rumienia.

Może być wykonywany na każdej części ciała ze zmianami naczyniowymi. Usuwane są rozszerzone naczynka na twarzy, popękane naczynka włosowate (pajączki), zmiany naczyniowe kończyn dolnych, naczyniaki gwiaździste, płaskie i starcze.

Wiązka lasera przenikając przez skórę w zetknięciu z hemoglobiną, zamienia się w ciepło i tym samym powoduje skoagulowanie i trwałe zamknięcie naczynia. Zamknięte naczynie zostaje zniszczone i z czasem ulega naturalnemu wchłonięciu przez organizm.

Efekty:

Trwale usunięte naczynia. Efekty zauważalne są natychmiast po zabiegu. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg.

 

Zalecenia i ograniczenia pozabiegowe:

 • zakaz opalania się do 4 tygodni po zabiegu
 • nawilżanie skóry
 • kontrola po ok. 6 tygodniach po zabiegu
 • ograniczenie korzystania z sauny do 5 dni po zabiegu
 • zakaz stosowania nagietka i dziurawca
 • zakaz stosowania preparatów złuszczających do miesiąca po zabiegu

Usuwanie brodawek i kurzajek

Laser FOTONA służy również do usuwania brodawek i nie pozostawia po nich niemal żadnego śladu. Energia lasera jest celowana precyzyjnie w zmienioną tkankę, gdzie dochodzi do odparowania wody i zjawiska koagulacji. Tworzy się strupek, który sam odpada. Dzięki tej metodzie zabieg usuwania brodawek nie powoduje krwawienia.

Dla kogo polecany:

Dla osób w każdym wieku. Laser może być stosowany na każdej części ciała, gdzie występują brodawki.

Efekty:

Trwale usunięte włókniaki, brodawki, raz usunięta zmiana nie powraca. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, przy większych zmianach zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć. Zmiana złuszcza się kilka dni po zbiegu.

Laserowe leczenie trądziki

Zabieg ma na celu zlikwidowanie trądziku, lub jego następstw, które pozostawił na skórze. Jest przeznaczony na twarz, ale także inne części ciała, np. plecy. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i rozjaśniająco. Skóra staje się mocniejsza i odporniejsza na powstawanie blizn. Zapobiega nawrotom nowych zmian skórnych.
Przebieg zabiegu uzależniony jest od wrażliwości, rodzaju skóry oraz wielkości powierzchni, na której będzie przeprowadzany.

 

Dla kogo polecany:

Laser FOTONA to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają problemy z trądzikiem lub jego skutkami: blizny potrądzikowe, przebarwienia. Również dla tych, którzy mają problem z rozszerzonymi porami, lub skórą łojotokową.

Efekty:

Zmiany zachodzą już od pierwszego zabiegu. Ilość koniecznych zabiegów jest ustalana indywidualnie z Pacjentem i zależy od rodzaju problemu skórnego i pożądanych efektów.

Laserowe leczenie trądziku daje bardzo dobre efekty zmniejszenia lub całkowitego usunięcia trądziku. Zabiegi odbywają się w odstępie minimum 4 tygodni.

Laserowe usuwanie przebarwień

Zabieg polega na laserowym, trwałym likwidowaniu przebarwień, plam posłonecznych, lub też plam „starczych”. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik melaninę w miejscach „przebarwień”, w których występuje ona w nadmiarze. Kiedy komórki zawierające melaninę zostaną potraktowane laserem, osiągają wysoką temperaturę i ulegają zniszczeniu. Przebarwienia przyjmują wtedy ciemniejszy kolor, aby następnie złuszczyć się w dwa tygodnie po zabiegu . Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa – Zapraszamy!

 

Dla kogo polecany:

Dla osób w każdym wieku, które borykają się z brązowymi plami pojawiającymi się na ciele, dłoniach, a w szczególności na twarzy: na czole, policzkach, nosie i nad górną wargą oraz wzdłuż żuchwy.

Efekty:

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, kiedy to zniszczone komórki zawierające barwnik-melaninę złuszczą się w czasie 2 tygodni od potraktowania ich laserem Fotona. Po zabiegu skóra staje się rozświetlona, rozjaśniona, a powierzchnia skóry jednolita bez przebarwień i niedoskonałości. Zabieg poprawia ogólną kondycję skóry. W zależności od głębokości występowania przebarwienia w skórze, może zajść konieczność powtórzenia zabiegu w celu całkowitego usunięcia niedoskonałości

Leczenie grzybicy skory i paznokcia

Terapia polega na naświetlaniu zaatakowanej grzybicą skóry lub płytki paznokcia wiązką lasera FOTONA. Zabieg jest szybki i usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych.

Dla kogo polecany:

Dla osób w każdym wieku borykających się z problemem grzybicy skóry, lub paznokci.

Efekty:

Aby całkowicie wyleczyć infekcję zaleca się serię ok. 4 zabiegów, przy czym drugi w odstępie 10 dni, a następne w odstępach miesięcznych.

Ile trwa zabieg?

W zależności od obszaru zabiegu,  średnio od 30 do 60 minut.

Czy zabieg laserem Fotona jest bolesny?

Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest za pomocą nawiewu zimnego powietrza, co zapewnia komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu.

Ile trwa zabieg lasrem Fotona?

Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju wykonywanego zabiegu laserem Fotona oraz obszaru na którym się wykonuje zabieg. Zazwyczaj trwa od 20-60 minut.

Po jakim czasie zobaczę efekty?

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty otrzymywane są po serii zabiegów – przy opisach zabiegów znajdziesz informację o zalecanej liczbie zabiegów.

Przeciwwskazania:

 • opalenizna (1 miesiąc)
 • leki światło-uczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • zażywanie ziół tj. dziurawiec, nagietek; należy odstawić 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • choroby skóry, lub infekcje skóry (np. liszaj, opryszczka)
 • peelingi (jeśli krócej niż 4 tygodnie przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem lub pęsetą (jeśli 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • bardzo sucha lub wrażliwa skóra
 • bielactwo
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
 • stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
 • stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • przyjmowanie Accutanu na 6 miesięcy przed zabiegiem
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków
 • zmniejszających krzepliwość krwi
 • padaczka
 • choroba nowotworowa
 • rozrusznik serca
 • choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np: zespół policystycznych jajników, cukrzyca
 • zakażenia wirusowe: HIV, WZW
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
 • ciąża i karmienie piersią
 • spożycie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

 

Zalecenia po zabiegu

W zależności od typu zabiegu w SPA43 zostaniesz poinformowany przez naszych specjalistów jakie kremy i filtry przeciwsłoneczne należy stosować oraz jak zadbać o Twoją skórę po wykonaniu zabiegu.

Cena zabiegu:

Zadzwoń i umów się na zabieg:

Mokotów 608 654 395

Umów się on-line:

Mokotów