OSTEOPATIA  

           Osteopatia jest gałęzią medycyny, która została stworzona przez amerykańskiego lekarza A.T. Still’a. Uważał on, że organizm ma własne zasoby samolecznicze i należy go w tym wspierać, jak również przeciwdziałać poprzez profilaktykę.

           Osteopata poprzez wywiad i skrupulatne badanie pacjenta odnajduje zaburzenia w napięciu ciała, które powodują ból, ograniczenia w zakresie ruchu oraz niekorzystne kompensacyjne wzorce ruchu.

           Poprzez terapię manualną osteopata uwalnia wszelkie napięcia, przywracając prawidłowy ruch ciała, co skutkuje ustąpieniem bólu i dolegliwości. Takie dysfunkcje, które są przyczyną bólu i różnych dolegliwości ( drętwienie kończyn, pieczenie, zaparcia, zawroty głowy) mogą być skutkiem urazu, operacji, zmian w ciele w czasie ciąży i porodu, zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych związanych z siedzącym trybem życia, stresem, asymetryczną pozycją w pracy, czy uprawianiem sportu angażującego bardziej jedną stronę ciała.

           Aby zlikwidować dysfunkcje i związany z tym ból oraz zwiększyć zakres ruchu, wykorzystuję w swojej pracy mobilizację stawów, techniki: powięziową, energii mięśniowej, drenażu limfatycznego, jak również techniki wisceralne oraz terapię czaszkowo-krzyżową. Inne aspekty mojej terapii obejmują ćwiczenia funkcjonalne, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz porady żywieniowe.

Dawid Zapłata
  Jestem absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego (2004), na której również ukończyłem studia podyplomowe na wydziale rehabilitacji (2006), następnie ukończyłem 5-letnie studia z Osteopatii w Osteopathie Schule Deutschland – Akademia Osteopatii (2012).
     Od młodych lat interesowałem się sportem, (trenowałem Judo, Karate, Boks tajski, BJJ), poprzez to, że są to sporty urazowe, z czasem zainteresowałem się różnymi sposobami leczenia.
     Moją pasją stało się studiowanie człowieka, stawianie sobie pytań o zachodzące w nim relacje między jednymi strukturami a innymi, jak człowiek funkcjonuje i jak do niego dotrzeć aby wydobyć zdrowie? Jak całość dzieli się na części i jednocześnie łączy je w jedno? Szukając odpowiedzi na te pytania odnalazłem Osteopatie, medycynę manualną, która tłumaczy jak funkcja współgra ze strukturą i tworzy zdrowie i piękno, które określa człowieka.
   Poprzez zabiegi osteopatyczne skutecznie pomagam w dolegliwościach bólowych i zaburzeniach funkcjonalnych pojawiających się na tle przeciążeniowym, pourazowym, po operacjach czy wypadkach.
     Mam wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji osób, które zdobywałem m.in. w hotelach: Marriott, Hilton, przychodnich: Dantex-Med, Medi-Partner. Z pozytywnym skutkiem prowadzę terapię:
 • w zespołach bólowych podczas ciąży: bóle kręgosłupa, bóle głowy, obrzęki kończyn, zespół cieśni nadgarstka, zaparcia, przedłużające się infekcje górnych dróg oddechowych,
 • w dolegliwościach poporodowych, rozluźnianiu blizn i zrostów po cesarskim cięciu,
 • w przewlekłych bólach miednicznych u kobiet,
 • w ostrych i przewlekłych bólach kręgosłupa,
 • barków, kolan i innych stawów,
 • przy dolegliwościach pokarmowych (refluks, zaparcia),
 • po operacjach na narządach jamy brzusznej i klatki piersiowej,
 • wspomagająco kiedy są trudności z zajściem w ciąże,
 • w stanach pourazowych i powypadkowych (np. whiplash),
 • w bólach i przy zawrotach głowy,
 • w dysfunkcjach i bólach okolicy stawu skroniowo-żuchwowego,
 • kojąco w napięciu psychofizycznym
Serdecznie zapraszam na terapię osteopatyczną.
                                                                                                               Dawid Zapłata
                                                                                                               Osteopata
Dni i godziny:
wtorek 15-19
czwartek 16-19
Click edit button to change this text.